שיטות להרחקת יונים

אין לנו אחריות על שימוש במידע במאמר זה. שימוש בשירותינו לעומת זאת מגיעה עם אחריות.

 ישנן שיטות רבות ושונות להרחקת יונים. שיטות אלו כוללות לכידה חיה, זיהוי תנועה אינפרא אדום, רשת ערפל ואפילו שימוש בעוף דורס. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אך כולן יעילות ביותר בהרחקת יונים. כדי להרחיק יונים בהצלחה, תחילה עליך להחזיק בציוד הדרוש.

רשת

ערפל היא טכניקה המשמשת לתפוס סוגים שונים של ציפורים, כולל יונים, זרזירים ויצורים מעופפים אחרים. זה דומה לרשת שיער והוא תלוי מהתקרה. הערפל כמעט בלתי נראה לציפורים, ולכן הן אינן מסוגלות לעוף משם. לפני השימוש ברשת ערפל, בדוק את התקנות במדינה וביישוב שלך. הזמן הטוב ביותר להשתמש ברשת ערפל הוא מוקדם בבוקר, כשהציפורים הכי פעילות.

רשת ערפל נחשבת בדרך כלל בטוחה, אך היא אינה נטולת סיכון. חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי העריכו את הסיכונים של רשת ערפל. בעוד ששיעורי התמותה היו נמוכים, רשתות ערפל היו קשורות לפציעות ומוות. כתוצאה מכך, החוקרים היססו להשתמש ברשת ערפל כשיטה ראשונית להדברת יונים.

טכניקה יעילה נוספת היא שימוש בג'ל ציפורים, אותו מורחים על האזור בו מתאספים יונים. לג'ל הזה יש ריח לא נעים וגורם לאי נוחות לציפורים. הג'ל עשוי מחומרים לא רעילים ואינו פוגע בציפורים. במקום זאת, הוא נועד להדוף את הציפורים ולגרום להם לאי נוחות.

חלופה נוספת היא שימוש בלייזרים כדי להפחיד את הציפורים. לייזרים אלה פועלים על ידי מהבהב כאשר יונה זזה או נוחתת. למרות ששיטות אלו יעילות, יכולות להיות להן תופעת לוואי לא מכוונת של אילוף יונים כדי להימנע ממכשירים אלו. פתרון אנושי יותר הוא לנסות בזים, שהוא הנוהג של שימוש בעופות דורסים לצוד חיות בר.

זיהוי תנועה אינפרא אדום

אם אתה רוצה להיפטר מיונים בבניין שלך אבל אין לך זמן או כסף להקים מלכודת אנושית, זיהוי תנועה אינפרא אדום הוא הדרך ללכת. ניתן להשתמש בו בבניינים בעיר וירחיק יונים מחלונות גבוהים ואזורי אוורור. זוהי דרך חסכונית להיפטר מיונים מבלי לדאוג להרעלתן.

החוקרים השתמשו בפלטפורמת תנועה של שש דרגות חופש המותקנות על מסגרת קופסת פוליוויניל כלוריד. לאחר מכן כוסתה המסגרת ברשת ערפל. היונים הוצבו על מוט במרכז המסגרת, חמישה סנטימטרים מעל הרציף. היונים ענדו טלאי סקוטש מחוברים לראשיהן. הציפורים נשארו במקומן עד להשלמת איסוף הנתונים.

החיישן רגיש לאור וגם לתנועה, כך שהוא יכול לזהות יונה במרחק של עד 20 רגל. חיישן התנועה יכול גם לזהות עטלף אם הוא עף סנטימטר לפניו. זה עובד גם בעיר שבה יונים ועטלפים נפוצים.

ניתן להשתמש במערכות אולטרסאונד גם כדי להפחיד יונים וציפורים. מערכות אלו פולטות צלילים שמפחידים ציפורים, אך אינן מפריעות לבני אדם. הם מתאימים גם לשימוש באזורים שבהם בני אדם אינם מגיעים. עם זאת, הם ידרשו עבודת כפיים ועשויים להיות יעילים רק עבור יישומים מסוימים.

לכידת

יונים לכידת יונים היא טכניקה המשמשת להרחקת יונים מהרכוש שלך. הסוג הנפוץ ביותר של מלכודת הוא כלוב גדול עם דלת חד כיוונית. בדרך זו, הציפורים מסוגלות לגשת לפיתיון ולצ'או בעודם לכודים. המלכודת צריכה להיות גדולה מספיק כדי לתפוס כמה ציפורים בו זמנית.

ניתן להסיר יונים גם על ידי ריסוס במים. היונים אינטליגנטיות מאוד ולא יחזרו לאזורים שרוססו. אפשרות נוספת היא להקים סולם ליד מקום הלינה של היונים. מאחר שיונים הן יצורים זהירים ואינטליגנטיים מאוד, הן ייכנסו למלכודת רק אם יונים אחרות יזמינו אותן לעשות זאת.

ניתן לשלוט ביונים גם באמצעות תרופות למניעת הריון. גורמים אלו יפחיתו את רביית העופות וימנעו מהם לקנן באזור. בנוסף, הסרת אתרי הקן תאלץ את הציפורים המתרבות לעבור למקום אחר. לבסוף, לכידת חי היא אפשרות לשלוט ביונים.

יונים הן מזיק בערים רבות. הם עלולים לגרום נזק למבנים ולפגוע במוניטין של העסק. כדי למנוע את זה, התקשרו לNextgen Pest Solutions ואנו נעזור לכם לצמצם את אוכלוסיית היונים.

שימוש בעוף דורס להרחקת יונים

שימוש בעוף דורס להדברת ציפורים צובר פופולריות בבריטניה, שם הדורסים מתחרים כעת בשיטות ההדברה הקונבנציונליות. עם זאת, ישנם סיכונים רבים בשימוש בעוף דורס, כולל פוטנציאל הפגיעה בבעל החיים. למרות שהם עשויים להיראות כאופציה הומאנית, הדורסים אינם מאומנים להרוג את מיני היעד ועלולים להיות מסוכנים.

רוב הדורסים המשמשים להדברת יונים אינם טורפים טבעיים ממין המטרה, מה שהופך אותם לפחות יעילים כאמצעי להרחקת העופות. בנוסף, לא ניתן לסמוך על דורסים שיעבדו במזג אוויר גרוע. לכן, עליך לוודא שהם זמינים במשך 24 שעות ביממה.

חלופה נוספת לשכירת דורס מקצועי להדברת יונים היא שימוש במכשיר דוחה ציפורים. מכשירים אלו משמיעים קולות דומים לאלו של דורס, שיונים חוששות מהם. מכשירים אלו יעילים בהרחקת יונים אך הם זמניים בלבד.

בעבר, אנשים השתמשו בבזים להרחקת יונים כדי לפנות אזורים שבהם ציפורים ניזונות. הם גם משתמשים בעוף דורס כדי לפנות שדות תעופה ומיקומים אחרים שבהם ציפורים עלולות לגרום לבעיות. דורסים אלה יהרגו ציפורים בודדות, אך גם יפריעו לאזורי קינון.

דורסים הם לא תמיד שיטה עצמאית יעילה להדברה, ורוב אנשי מקצוע ההדברה חושבים שהם רק גימיק. הם אינם יעילים בפני עצמם, והדרך הטובה ביותר להגן על הבית או העסק שלך היא לגזור תחילה את הציפורים.

שימוש במשחה על בסיס ג'ל

אם אתם מחפשים דרך בטוחה להיפטר מהרכוש שלכם מיונים, בטח שמעתם על שימוש במשחות על בסיס ג'ל. עם זאת, מוצרים אלה אינם חפים מחסרונותיהם. לא רק שיש להם סיכון גבוה להשאיר שאריות כימיות בנכס שלך, אלא שהם גם מהווים סיכון להפצת מחלות. כדי לוודא שהם לא מפיצים לכם מחלות, עדיף לנקות כל קקי של ציפורים מהאזור.

לרוב הג'לים המשמשים בתכשירי דוחי ציפורים יש ריח חזק שיונים מוצאות פוגע. השמנים האתריים ברוב הג'לים, כולל שמן גרניום ופלפל לבן, מעצבנים את הציפורים וגורמים להן לחפש אזורים חלופיים ללון. יתרה מכך, התחושה הדביקה של הג'לים האלה היא כל כך לא נעימה עד שהם ילמדו בקרוב להימנע מהאזור. בנוסף, מכיוון שהג'לים עלולים להתלכלך עם הזמן, האזור עלול להיראות לא יפה. כתוצאה מכך, חשוב לגרד את הג'ל הישן לפני השימוש בג'ל טרי.

חומרי הדברה ליונים אינם מומלצים לשימוש באזורים צפופים או באזורי מגורים, מכיוון שהם עלולים לפגוע בבעלי חיים שאינם מטרה. לכן, חומרי הדברה ליונים זמינים לרכישה וליישום רק על ידי מפעילי הדברה מורשים ושומרי סביבה. שיטה זו היא הטובה ביותר לאזורים שבהם יש חשיבות גבוהה לתפיסה הציבורית, כגון תחנות כוח, בתי חולים, מבני נמל וקמפוסים של מכללות.

שימוש במכונת

סאונד מכונת סאונד היא דרך מצוינת להרתיע יונים מבלי לפגוע בהן. זה קל להתקנה על גגות, קורות ואזורים אחרים שבהם יונים שוכנות לעתים קרובות. על ידי חיקוי טורף, מכונת קול יכולה להפחיד יונים.

מכונת הקול פולטת צלילים בעוצמה גבוהה שניתן לשמוע על ידי בני אדם. צלילים אלה הם בדרך כלל טורפים, וגורמים לבעלי חיים קטנים לברוח. חלק מהאנשים השתמשו גם בפיתולי נשרים וינשופים כדי להפחיד יונים. בעוד שהפתים יכולים לשטות ביונים, הם לומדים מהר שהרעש אינו אמיתי. בסופו של דבר, הם לומדים שהרעשים אינם אמיתיים ומתחילים להתיישב על פתילי הנשרים.

דרך נוספת להפחיד יונים היא התקנת ספייק ציפורים. זהו מכשיר נירוסטה המהווה גורם הרתעה גלוי ליונים גדולות. יונים ימנעו מהקוצים כיוון שהן חודרניות חזותית. אתה יכול גם לשים ג'ל ציפורים על אזורים שבהם יונים תכופות.

יונים בדרך כלל מייצרות את הקינים שלהן על גגות ומרזבים. הם עשויים גם לבלות זמן יושבים על סיפונים ומרפסות, ואולי אפילו לבלות בארובות. עדיף להשתמש במערכת הוכחת יונים, כגון קוצים או חפצים ארוכים ומחודדים, כדי להרחיק את הציפורים מאזורים אלו.

יונים עלולות לגרום למגוון של בעיות בבית ובסביבתו, לרבות קולות קריאות חזקים ולשלשת. הם יכולים גם להכיל טפילים אקטופריטים מסוכנים.

.

.

.

תוכן

On Key

תוכן קשור

הרחקת יונים ממצבות וקברים

יונים הן ציפורים נפוצות ברחבי העולם, והן יכולות להוות מטרד במקומות מסוימים, כגון על מצבות וקברים. יונים נוהגות להקים את קיניהן על מצבות וקברים, מה

דילוג לתוכן