סוגי נמלים

אין לנו אחריות על שימוש במידע במאמר זה. שימוש בשירותינו לעומת זאת מגיעה עם אחריות.

ישנם מספר סוגי נמלים בעולם. אלה כוללים נמלים חותכות עלים, נמלים מדרכה ונמלים אקרובט. אתה יכול ללמוד עוד על סוגי נמלים אלה במאמר זה. אתה יכול גם ללמוד על המאפיינים של נמלים טל דבש. יצורים אלה אינם מזיקים לבני אדם.

נמלים

מדרכה, הידועות גם בשם נמלי מדרכה מהגרות, הן מזיק פולשני בצפון אמריקה. הם ילידי אירופה אבל הוצגו לארה"ב, שם המושבות שלהם מקננות בדרך כלל מתחת למדרכה. כדי לחסל את החרקים המציקים הללו, הצעד הראשון הוא למנוע מהם לתקוף את הבית שלך.

הצעד הראשון לריסון אוכלוסיית נמלי המדרכה הוא לזהות היכן הן נכנסות לביתך. נמלים מדרכות פולשות לעתים קרובות לבניינים כשהן מחפשות מזון. הם נפוצים ביותר על מדרכות ומתחת ליסודות בניין, ולעתים קרובות הם נכנסים לבית דרך סדק קטן. ברגע שהם נכנסים, הם יאכלו מחרקים מתים, זרעים ומזונות אחרים.

נמלים מדרכה נראות בקלות על ידי גופן החום או האדמדם המובהק. הם עשויים להוות מטרד, אבל הם לא מהווים כל איום בריאותי. נמלים מדרכה נוטות לקנן בחוץ בסדקים במדרכה ומתחת לחפצים אחרים בחצר שלך. הם עשויים גם לקנן בבידוד, מתחת לרצפות ובקירות הבית.

נמלים מדרכה ידועות בתור נמלי מדרכה מהגרות ונמלי סוכר בצפון אמריקה. חרקים אלו הם ילידי אירופה אך מוכנסים לכאן כמזיק. כאשר מקננים, הם יוצרים מושבות מתחת למדרכה. הפועלים והנחילים דומים בגודלם, אבל הם ארוכים פי שניים מהעובדים. יש להם תלמים מקבילים בראש ובחזה, ושני קוצים בבית החזה. קטע הבטן האחרון מכיל את העוקץ.

נמלי המדרכה מעדיפות אזורים לחים וניתן לשלוט בהן על ידי ניקוי מרזבים והפניית מים ממפלים. בנוסף, גרירת אדמה הרחק מקירות היסוד עשויה לסייע בשליטה בנמלים המדרכה.

נמלים חותכות עלים נמלים חותכות

עלים הן סוג של נמלה המתמחה בפעילויות לעיסת עלים. ישנם כ-47 מינים של נמלים חותכות עלים. הם שייכים לסוגים Atta וAcromyrmex. נמלים אלו נמצאות בסוגים רבים ושונים של צמחייה, כולל עצים, שיחים ואדמות עשב.

לנמלים חותכות עלים יש מבנה חברתי מורכב. כל מין מחולק לקאסטות הממלאות תפקידים ספציפיים. חברי הקסטה הגדולים ביותר, הנקראים מייג'ורים, שומרים על הקן ומפנים את הכבישים המהירים בין הקן למקור המזון. נמלים חותכות עלים מחולקות גם למעמדות קטנים יותר, המכונים קטינים. קטינים שומרים על שביל חיפוש המזון, בעוד הנמלה הקטנה יותר חותכת העלים, או מינים, מטפלת בגן הפטריות ובזחלים.

נמלים חותכות עלים הן מזיק אקולוגי שיכול להרוס צמחים על ידי הפשטה של ​​עד 17% מביומסת העלים שלהם. הם יכולים אפילו לנקות עץ שלם ביום אחד. נמלים חותכות עלים חיות במושבות צפופות במיוחד, עם קנים המכילים אלפי חדרים. הנמלים יכולות לחיות במושבה אחת למעלה מ-60 שנה.

לנמלים חותכות עלים יש שבילי חיפוש אחר מזון, והן יכולות לנסוע עד 600 רגל כדי למצוא מצע צמחי מתאים. ברגע שהם מוצאים צמח מתאים, הם יכולים לתקוף אותו בכמויות גדולות. לאחר מכן, הנמלים נושאות את העלים המקוטעים מעל ראשיהן, לועסות אותם לחתיכות קטנות. הנמלים משתמשות בשברים אלה כדי להאכיל את גני הפטריות התתקרקעיים שלהן.

לנמלים חותכות עלים יש יכולת להבחין בין מיקרואורגניזמים מועילים למזיקים. יכולת זו אפשרית בשל יכולתם לזהות כימיקלים נדיפים ועל פני השטח מחיידקים פולשים. הם גם משתמשים באסטרטגיות התנהגותיות שונות כדי למנוע צמיחה של מיקרואורגניזמים מזיקים.

נמלים

אקרובטיות נמלים אקרובטיות הן אחד ממיני הנמלים הבולטים ביותר. יש להם בטן מוגבהת בצורה יוצאת דופן והם מגוונים מבחינה אקולוגית. הן ידועות גם בתור נמלים סנט ולנטיין בגלל הגסטר בצורת הלב שלהן. כשהם מרגישים מאוימים, הם מרימים את הבטן. יש להם גם התנהגות מסקרנת שנקראת "קוקטייל" מה שהופך אותם למסוכנים ביותר.

נמלים אקרובטיות הן בדרך כלל בצבע שחור עד חום בהיר, אם כי חלק מהמינים הם ססגוניים. אורכם של כ-16 עד שמינית אינץ'. העובדים במושבה הם מונומורפיים, כלומר הם באותו גודל. בית החזה והבטן שלהם בצורת לב ומכילים קוצים.

נמלים אקרובטיות חיות במושבות המתואמות עם מושבות אחרות באזורן. מושבה של נמלים אקרובטיות מורכבת ממלכה אחת ואלפי פועלים. כאשר מפריעים להם, נמלים אלו משחררות ריח חזק. הריח פוגע במיוחד אם הוא נמצא באזור שבו מאוחסן מזון.

נמלים אקרובטיות מקננות בדרך כלל בחוץ בעץ שנפגע מרקבון ופטריות. הם עשויים גם לקנן בתוך קירות, לוחות בסיס ומשקופים. הם נוטים לחיות באזורים של פעילות אנושית גבוהה. נמלים אקרובטיות ניזונות מטל דבש ומחרקים חיים כמו קמח.

ידוע כי נמלים אקרובטיות עובדות נושכות ומשחררות ריח רע כאשר הן מתגרות. העקיצות אינן מזיקות, אך הריח עלול לגרום לתגובה קלה הנמשכת יום עד יומיים. בניגוד למינים אחרים של נמלים, נמלים אקרובטיות אינן מקננות בדרך כלל בתוך בית, אך יכולות לקנן באדמה לחה ליד הבסיס. עם זאת, אם אתה מבחין במושבה, עליך להיזהר לא לתת לנמלים גישה לחיווט חשמלי. זה עלול לגרום לקצר חשמלי ואפילו לשריפה.

נמלים

טל דבש תכולת הסוכר של טל הדבש היא בעיקר פרוקטוז. מחקר זה גם מראה שהמבנה החברתי וההתנהגות הטריטוריאלית של נמלים טל דבש גדלים עם גודל המושבה. בנוסף, הם מפגינים רמות שונות של התמחות בחיפוש מזון. עם זאת, הנמלים בדרך כלל יעילות מאוד בעבודתן.

מספר מחקרים מראים שנמלים משפיעות על התפתחותם של הומופטרנים מירמקופיליים שונים, אך רוב המחקרים האחרונים הראו השפעות מעורבות. עם זאת, כנימות עצים וכנימות התפתחו מהר יותר עם נוכחות של נמלים. ייתכן שהסיבה לכך היא שנמלים מסיטות משאבים מטבוליים מהעלים כדי לייצר טל דבש.

נמלים, כולל נמלי טל דבש, מחלצות מוהל מפרחים וצמחים אחרים על ידי החדרת הסטיילטים שלהן לתוך הפלואם של הצמח המארח שלהן. עם זאת, נמלים יכולות לעבד רק נפח קטן של נוזל בכל פעם, ולכן הן מסתמכות על לחץ הטורגור של הפלואם כדי לאלץ מוהל דרך הסטיילטים שלהן. זה מביא לכמויות אדירות של ייצור טל דבש.

מיני הנמלים C. populialbae גודלו במשך 3 חודשים על שתילים בני שנה של P. alba וP. tremula, בהתאמה. עם זאת, דגימות טל הדבש היו קטנות מדי לניתוח.

למרות שישנן עדויות להדדיות בין נמלים מטל דבש לכנימות, לא ברור אם שני המינים הללו חולקים את אותן תכונות או לא. למרות ששני המינים אוספים טל דבש, הם שונים בכמות התזונה שלהם. במהלך 12 השעות האחרונות, כמה מושבות נשאו את העובדים המתים לצלחת הדיאטה ואספו אותם. זה מצביע על כך שהכימיה של הנמלים וחומר הקינון משפיעים על זיהוי המזון על ידי מינים אחרים.

מינים שונים של נמלים מטל דבש מראים אסטרטגיות שונות לאיסוף הצוף מהכנימות. העונה ומשאבי המזון הזמינים משפיעים על האסטרטגיות המשמשות לאיסוף טל דבש.

נמלים

משוגעות נמלים משוגעות ידועות בתנועותיהן הבלתי צפויות. ישנם שני סוגים של נמלים מטורפות: זו החומה והארוכה. שניהם ילידי דרום אמריקה. הסוג הטוויני ידוע בשם הנמלה המטורפת של רסברי והנמלה הארוכה ידועה בשם הנמלה המשוגעת לונגהורן.

שני המינים יכולים לנשוך בני אדם ויכולים להתגורר בתלולית. לנמלים מטורפות, לעומת זאת, יש הרגלים שונים. הם נוטים לחדור לבניינים ולקנן בתוך צינורות, קופסאות נתיכים ואפילו פעולות פנימיות של מכוניות. זה מגדיל את הסבירות לגרימת נזק לרכוש. המין מהווה דאגה גדולה למזיקים.

נמלים משוגעות חיות במושבות, שהן מאוכלסות בינוני עד גבוה. באזורים חמים יותר, מושבות אלו עשויות לגדל מיניות כל השנה. בצפון פלורידה, עלולות להופיע עליות במהלך חודשים חמים וגשומים. במהלך ההזדווגות, הזכרים מתאספים לעתים קרובות מחוץ לכניסה לקן, בעוד העובדים מפטרלים במבנים סמוכים. המלכה מגיחה מעת לעת.

נמלים אלו מסוגלות גם ליישב מבנים נטושים, כולל עציצים ותיבות. הם יכולים גם לנוע 200 מטר בשנה בגלל שבני אדם נושאים חומרים נגועים. על ידי ביצוע פעילות כזו, נמלים מטורפות יכולות בקלות לתקוף מקומות חדשים. עם זאת, הבעיה העיקרית של נמלים אלו היא שהן מתפשטות באמצעות פעילות אנושית.

למרבה המזל, ניתן לפתור את הבעיה על ידי שילוב של מגוון שיטות. הדרך היעילה ביותר לחסל את המזיק הזה היא להשתמש בשילוב של שיטות כימיות ולא כימיות. ישנם כמה כימיקלים יעילים נגד נמלים, אך יש להיזהר בעת השימוש בהם. חלקם רעילים לאורגניזמים מימיים, לכן הקפידו לעקוב אחר הוראות היצרן ולנקוט אמצעי זהירות נוספים.

הנמלה המטורפת הטאונית היא זן פולש של נמלה שהופיע לראשונה בטקסס בשנת 2002. היא קשורה קשר הדוק לנמלה הקריבית המשוגעת, שהפכה לבעיה רצינית בפלורידה. הוא מועבר בקלות ונמצא לרוב במכולות משלוח. המין הפולש הזה יכול לשרוד גם בבית במדינות הצפוניות, מה שהופך אותו לבעיה גדולה.

.

.

.

תוכן

On Key

תוכן קשור

הרחקת יונים ממצבות וקברים

יונים הן ציפורים נפוצות ברחבי העולם, והן יכולות להוות מטרד במקומות מסוימים, כגון על מצבות וקברים. יונים נוהגות להקים את קיניהן על מצבות וקברים, מה

דילוג לתוכן