מהם סוגי הדבורים השונים?

אין לנו אחריות על שימוש במידע במאמר זה. שימוש בשירותינו לעומת זאת מגיעה עם אחריות.

ישנם מספר סוגים שונים של דבורים. אלה כוללים דבורים אפריקניות, דבורים ארוכות קרניים ודבורים בודדות. למידע נוסף על סוגים אלה, המשך לקרוא. אולי תופתעו לגלות שחלקם אגרסיביים ומסוכנים. להלן כמה סוגים נפוצים של דבורים.

דבורים ארוכות קרניים

Apidae היא המשפחה הגדולה ביותר בתוך משפחת העל Apidea, הכוללת דבורים. הסוג Apidae מכיל לפחות 5700 מינים. דבורים הן בין החיות הנפוצות ביותר על פני כדור הארץ. הם נמצאים בכל חלקי העולם, כולל אוסטרליה וצפון אמריקה.

קל לזהות דבורים ארוכות קרניים לפי האנטנות הארוכות שלהן. הם יכולים להגיע לכמעט שליש מאורך גופם הכולל וניתן להבחין בהם בקלות באביב ובקיץ. זכרים ישנים לעתים קרובות על גבעולים צמחיים והם פעילים ביותר מוקדם בבוקר. הם מאביקים כלליים, אם כי מינים מסוימים, כמו טקסס מליסודס, מתמחים במשפחות פרחים ספציפיות. לדוגמא, חלק מהדבורים הללו ניזונות מדוונים, בעוד שאחרות ניזונות מנר הלילה וחלמית.

דבורים ארוכות קרניים הן מאביקה חשובה בארצות הברית. הם מאביקים יותר מחמישים מינים שונים של פרחי בר. חלות הדבש שלהם מכילות אבקה ממשפחות פרחים רבות, כולל שן הארי, עשבים, פסיפלורה, נענע הרים ואחרות. מינים מסוימים מאביקים מגוון של צמחים, כולל זיניאס, קוסמוס ואסטאש.

ניתן למצוא דבורים ארוכות קרניים בכמות גדולה בטקסס. הזכר Melissodes opuntiellus (M. opuntiellus) בצבע שחור וחסר רצועות בטן. ניתן להבחין בקלות בין הגוף השחור ובית החזה השעירים של הדבורה הארוכה מטקסס.

ניתן למצוא דבורים ארוכות קרניים בדרום ארצות הברית ובדרום אמריקה. בית הגידול שלהם הוא בעיקר חולי ומבוסס על חימר. רק מין אחד של דבורי אוצרה הוא יליד ארצות הברית. הם מאביקים פעילים של חמניות וחברים אחרים ממשפחת הAsteraceae.

בנוסף להאבקת גידולים חקלאיים, מליסודס קומוניס מאביקה גם פרחי בר רבים. למרות שלא ידוע אם מינים אלה משפיעים על הייצור החקלאי בארצות הברית או לא, האבקה שלהם עלולה להשפיע על הדינמיקה הקהילתית של אזורים פחות מפותחים. בצפון מערב ארקנסו, Melissodes communis מעדיף פרחים על פני צמחי פרי.

Melissodes trinodis וMelissodes agilis דומים במראה. הנקבות קטנות יותר מזכרים ויש להן שיער ארוך על רגליהן האחוריות. ניתן להבחין באופן מובהק בעיניהם הכחולותאפורות, וכך גם רגליהם העבות.

דבורי

קיסוס דבורי קיסוס הן מזיק נפוץ למדי בבריטניה, שם הן מעדיפות פרחי קיסוס. בית החזה והבטן הכתום החיוור שלהם מעניקים להם מראה מובחן. למרות שבית הגידול המועדף עליהם הוא קיסוס, הם נראים לעתים קרובות על צמחים אחרים כגון אברש וחרטום ים.

לדבורי קיסוס יש דפוס מובהק של איסוף אבקה. רוב האבקה שנאספת על ידי נקבת Colletes hederae מגיעה מקיסוס. נקבות מבצעות גם פעולות קינון וחיפוש מזון במהלך פריחת הקיסוס. גם דבורי הדבש אוספות כמות ניכרת של אבקת קיסוס, אך אוסף האבקנים שלהן קטן מזה של C. hederae. המשמעות היא שאין קשר הדוק במיוחד בין פריחת הקיסוס לכמות האבקה שדבורי הדבש אוספות.

Colletes hederae נמצאו באוניברסיטת סאסקס בבריטניה מאז 2009. הם נחקרו על נוכחותם על קיסוס ואוספי האבקה שלהם. הם נמצאו הן בקמפוס והן באתרי פאלמר, אך באחרונים היה אחוז גבוה יותר של חרקים אלה. יתרה מכך, לא ידוע שהם מפגינים התנהגות תוקפנית כלפי מבקרי פרחים אחרים.

המין A. mellifera הוא זן הדבורה היחיד שניתן למצוא על פרחי קיסוס במספרים גדולים. המין הוא גנרליסט, ותזונתו מורכבת ממגוון צמחים אחרים, אך תזונתו העיקרית היא קיסוס. טווח חיפוש המזון של מין זה הוא בערך 500 מטר.

נקבות דבורי קיסוס מבלות מספר ימים באיסוף עד שלושה מיליון גרגרי אבקה. הם מפקידים את הגרגירים האלה בחדר הגידול שלהם. לאחר מכן, הנקבות משתמשות באבקה כמזון לזחל שלהן. הם גם מטילים ביצה בודדת בתא הגירה. ברגע שהזחלים מוכנים לבקוע, הם חוזרים לאותו מקום כדי להתרבות.

בסוף אוגוסט ותחילת ספטמבר צצים זכר ונקבת דבורי הקיסוס. הם ניזונים מצמחים הפורחים מאוחר ואוספים אבקה וצוף. הם בני משפחת קולטס, הכוללת גם את דבורת הטיח. יכולים להיות אלפי חרקים אלה המגיחים על מדרונות הפונים דרומה.

דבורים

בודדות חיות ועובדות במושבות קטנות באדמה או בחללים קיימים. חורים אלו יכולים להיווצר בגבעולים צמחיים או בעץ, או בין מבנים אדריכליים. הדבורים שחיות בבתי גידול מסוג זה נקראים מקננים חללים. ניתן לנהל דבורים אלו על ידי מתן בתי גידול מתאימים.

שירותי האבקה הניתנים על ידי דבורים בודדות חיוניים לצמחים רבים. הם מבקרים בפרחים כדי לאסוף אבקה וצוף, ולהעביר אבקה מצמח אחד למשנהו. למרות שיעור הרבייה הנמוך שלהם, עבודתם חשובה בהאבקה של מגוון רחב של גידולים. בארצות הברית, כמה מינים מנוהלים עבור שירותי ההאבקה שלהם, כולל Megachile rotundata וNomia melanderi, המאביקים יבולים כמו דובדבנים ושקדים.

דבורים בודדות פחות נפוצות ופחות מוכרות מדבורים חברתיות. מגוון הצורות, הגדלים והצבעים שלהם הופך את הזיהוי למאתגר. דבורים בודדות, לעומת זאת, מספקות האבקה משמעותית הן למערכות אקולוגיות והן למערכות חקלאיות. אתה יכול ללמוד עוד על היצורים המרתקים האלה על ידי ביקור בBugGuide.

דבורים בודדות הן בדרך כלל פחות אגרסיביות מדבורים חברתיות. הם גם נוטים להזדווגויות חוץזוגיות, מה שעורר מחקר רב. הם לא תוקפניים ואין להם מושבה להגן עליה. בנוסף, הם אינם מייצרים דבש. דבורים בודדות גם אינן עוקצות כשהן נמחצות.

רוב הדבורים אינן חיות במושבות, ורק חמישה מינים חיים בכוורות. דבורים בודדות בונות קנים בודדים, אך מינים מסוימים חיים בקבוצות חברתיות. דבורים בודדות מאביקות יבולים רבים, כולל פירות. למרות מספרן הנמוך, לדבורים אלו תפקיד חשוב בשרשרת המזון. הם גם זוכים להערכה רבה יותר מהציבור.

דבורים בודדות מאביקות 95% מעולם הפרחים. הן הדבורים המושלמות בחצר האחורית, מכיוון שקל לגדל אותן ויכולות להיות משעשעות לצפייה. הם גם מאביקים סופר צולבים ויכולים להכפיל או לשלש את יבול היבול. אתה יכול למצוא דבורה בודדה בגינה בחצר האחורית שלך.

נקבות דבורים בודדות יוצרות את הקינים שלהן ומספקות מזון לצעיריהן. עם זאת, נקבות דבורים בודדות מתות בדרך כלל לפני שהן יכולות להתרבות את הדור הבא. הנקבות מטילות את ביציהן בקן, המתפתחות לזחלים. זחלים אלה ניזונים מאבקה וחורפים בפקעת. דבורים בודדות בוגרות מגיחות מהקנים שלהן באביב. בדרך כלל הם חיים רק כמה ימים מחוץ לקן.

דבורים אפריקניות הן אגרסיביות

שדבורים אפריקניות ידועות כמאוד אגרסיביות ופולשניות. הם מסוגלים לעבור עם כל מושבת דבורים בארצות הברית ויכולים להוות בעיה אמיתית של מזיקים. הם פלשו לראשונה לארצות הברית בתחילת שנות ה-80 בטקסס ומאז התפשטו לאזורים כמו צפון קליפורניה, יוטה וטנסי. סוג זה של דבורה אינו מהווה איום באזור מחוז ליברטי, אך הוא נפוץ באזורים אחרים.

העקיצה של דבורת דבש אפריקנית חזקה בדיוק כמו זו של דבורת דבש רגילה, אבל הדבורה תשגר תגובה אגרסיבית של מאות או אפילו אלפי דבורים אחרות. תגובה אגרסיבית זו תגרום לשטף של עקיצות שיכולות להרוג מבוגר ממוצע. אם יתמזל מזלכם להחזיק בחצרכם קן של דבורים אפריקניות, עליכם להסיר את הדבורים מיד ולהגן על המושבה.

לדבורת הדבש האפריקנית יש מוניטין של תוקפנית ומהירה לתקוף. למרות שהארס שלהם אינו חזק יותר מדבורים אחרות, יש סיכוי גבוה יותר שהם יתקפו בני אדם או בעלי חיים לא קרואים. הם גם רוחשים בכמויות גדולות ויש סיכוי גבוה יותר למות מדבורים אחרות. למרות שזה אולי נשמע כמו דבר רע, חשוב להבין שדבורים באפריקה בדרך כלל אינן תוקפניות ללא פרובוקציה והעוקץ שלהן אינו חזק משמעותית מזה של דבורת דבש אירופאית.

דבורת הדבש האפריקנית היא בצבע צהוב זהוב עם פסים חומים כהים על בטנה. דבורי נוודים קטנות יותר ונראות יותר כמו צרעות שחורות וצהובות. הם גם חסרי שיער ואורכם כ-0.31 אינץ' (8 מ"מ). למין Nomada affabilis יש פנים צהובות עמוקות ואנטנות מסולסלות בגזרות כתומות.

בגלל רמה גבוהה יותר של תוקפנות, קשה יותר לשלוט על דבורים מאפריקניות מדבורים אירופאיות. הם פחות פרודוקטיביים, מה שאומר שכר נמוך יותר עבור כוורנים. זה מקשה עליהם לעבוד איתם, אבל כוורנים פיתחו שיטות חדשניות כדי להילחם בהשפעות השליליות שלהם. אחת הדרכים היא להחליף מלכות עם דבורים אירופאיות. שיטה נוספת היא העברת מושבות במהלך הלילה.

.

.

.

תוכן

On Key

תוכן קשור

הרחקת יונים ממצבות וקברים

יונים הן ציפורים נפוצות ברחבי העולם, והן יכולות להוות מטרד במקומות מסוימים, כגון על מצבות וקברים. יונים נוהגות להקים את קיניהן על מצבות וקברים, מה

דילוג לתוכן